5 съвета за отглеждане на лозя, които можете да използвате днес

Актуално Държавен Фонд Земеделие Земеделие Министерство на земеделието,.

В началото на ноември обикновено вече са обрани късно зреещите десертни и винени сортове. При по-топли есенни дни може да се изчака, за да се натрупат повече захари, но за да се предпази реколтата от загуба при промяната на времето, често се налага по-рано да се приключи беритбата.

Приложение казва на винарите кога да напояват, режат и берат лозята

Няма коментари. Бъдете първия с коментар по темата. Остави коментар: Име:

При планирането на лозовите насаждения на наклонени терени, за разлика от досега възприетата технология редовете да са напречно на наклона на терена, се изисква направлението на редовете да бъде по наклона.

Може да се използва култиватор за лозя с двустранни стреловидни лемежи.

Начало » Статии » Oбработка на почвата и методи за борба с плевелите в лозята

Когато междуредията в лозето се поддържат в затревено състояние, като за целта се използват подходящи тревни смеси, борбата с плевелите се извършва с косене. Използват се косачки както с упорно-палцев режещ апарат, така и ротационни косачки. Вторите дори са по-добри от гледна точка на това, че наситняват окосената маса и я разпръскват по цялата повърхност на междуредието, като впоследствие тя се използва за мулчиране.

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

е. обръщането на почвения пласт, като се осигурява надеждна защита на почвата от водна и ветрова ерозия и се постига равнинност на междуредията в напречна посока, необходима за следващите механизирани операции и процеси и особено при използването на гроздокомбайните.

Според специалистите оран с лемежен плуг в междуредията трябва да се прави само при наличието на много коренищни плевели, защото иначе силно се уплътнява орният слой и се влошава водно-въздушният режим на почвата.

Борбата с тях трябва да се води както чрез хербициди, така и с почвообработки.

Машината може да се агрегатира с отклоняващи секции и работни органи за едновременна обработка на вътрередовите пространства. Акцентът при тази машина е използването на плоскорезни лозя работни органи, с които се премахва плужната обработка, т.

В по-малките лозарски масиви и в частните градини се използват обикновени дървени подпори за свързване на теловете. Изложени на влага и неблагоприятни атмосферни влияния, техният живот е бил твърде кратък, за да се говори за финансова рентабилност.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “5 съвета за отглеждане на лозя, които можете да използвате днес”

Leave a Reply

Gravatar